Nieuws

Slumdog Millionaire regeert bij BAFTA's

08-02-2009 22:51:14

Slumdog Millionaire regeert bij BAFTA's © BrunoPress

Half Hollywood trotseerde zondagavond de kou en regen van Londen voor de uitreiking van de BAFTA's. Grote winnaar van de befaamde Britse filmprijzen was dit jaar absoluut Slumdog Millionaire met maar liefst zeven awards (Beste Film, Beste Regie, Adapted Screenplay, Music, Cinematography, Editing en Sound).

Andere favoriet bleek David Finchers The Curious Case of Benjamin Button met drie gouden maskers (Production Design, Hair & Make Up en Visual Effects). Dit bleef toch een teleurstelling naast Danny Boyles Slumdog, dat de belangrijke prijzen voor beste film en beste regie voor Benjamins neus wegkaapte.

De grote acteer-awards van de avond gingen naar Heath Ledger (Beste Mannelijke Bijrol), Penélope Cruz (Beste Vrouwelijke Bijrol), Kate Winslet (Beste Actrice voor The Reader) en Mickey Rourke (Beste Acteur voor The Wrestler).

Alle winnaars vind je hieronder.

BEST FILM

    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
    * FROST/NIXON
    * MILK
    * THE READER
    * SLUMDOG MILLIONAIRE

LEADING ACTOR

    * FRANK LANGELLA – Frost/Nixon
    * DEV PATEL – Slumdog Millionaire
    * SEAN PENN – Milk
    * BRAD PITT – The Curious Case of Benjamin Button
    * MICKEY ROURKE – The Wrestler

LEADING ACTRESS

    * ANGELINA JOLIE – Changeling
    * KRISTIN SCOTT THOMAS – I’ve Loved You So Long
    * MERYL STREEP – Doubt
    * KATE WINSLET – The Reader
    * KATE WINSLET – Revolutionary Road

SUPPORTING ACTOR

    * ROBERT DOWNEY JR. – Tropic Thunder
    * BRENDAN GLEESON – In Bruges
    * PHILIP SEYMOUR HOFFMAN – Doubt
    * HEATH LEDGER – The Dark Knight
    * BRAD PITT – Burn After Reading

SUPPORTING ACTRESS

    * AMY ADAMS – Doubt
    * PENÉLOPE CRUZ – Vicky Cristina Barcelona
    * FREIDA PINTO – Slumdog Millionaire
    * TILDA SWINTON – Burn After Reading
    * MARISA TOMEI – The Wrestler

DIRECTOR

    * CHANGELING – Clint Eastwood
    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – David Fincher
    * FROST/NIXON – Ron Howard
    * THE READER – Stephen Daldry
    * SLUMDOG MILLIONAIRE – Danny Boyle

ORIGINAL SCREENPLAY

    * BURN AFTER READING – Joel Coen, Ethan Coen
    * CHANGELING – J. Michael Straczynski
    * I’VE LOVED YOU SO LONG – Philippe Claudel
    * IN BRUGES – Martin McDonagh
    * MILK – Dustin Lance Black

ADAPTED SCREENPLAY

    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Eric Roth
    * FROST/NIXON – Peter Morgan
    * THE READER – David Hare
    * REVOLUTIONARY ROAD – Justin Haythe
    * SLUMDOG MILLIONAIRE – Simon Beaufoy

FILM NOT IN THE ENGLISH LANGUAGE

    * THE BAADER MEINHOF COMPLEX
    * GOMORRAH
    * I'VE LOVED YOU SO LONG
    * PERSEPOLIS
    * WALTZ WITH BASHIR

MUSIC

    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Alexandre Desplat
    * THE DARK KNIGHT – Hans Zimmer, James Newton Howard
    * MAMMA MIA! – Benny Andersson, Björn Ulvaeus
    * SLUMDOG MILLIONAIRE – A. R. Rahman
    * WALL-E – Thomas Newman

CINEMATOGRAPHY

    * CHANGELING – Tom Stern
    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Claudio Miranda
    * THE DARK KNIGHT – Wally Pfister
    * THE READER – Chris Menges, Roger Deakins
    * SLUMDOG MILLIONAIRE – Anthony Dod Mantle

PRODUCTION DESIGN

    * CHANGELING – James J. Murakami, Gary Fettis
    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Donald Graham Burt, Victor J. Zolfo
    * THE DARK KNIGHT – Nathan Crowley, Peter Lando
    * REVOLUTIONARY ROAD – Kristi Zea, Debra Schutt
    * SLUMDOG MILLIONAIRE – Mark Digby, Michelle Day

COSTUME DESIGN

    * CHANGELING – Deborah Hopper
    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Jacqueline West
    * THE DARK KNIGHT – Lindy Hemming
    * THE DUCHESS – Michael O'Connor
    * REVOLUTIONARY ROAD – Albert Wolsky

SOUND

    * CHANGELING – Walt Martin, Alan Robert Murray, John Reitz, Gregg Rudloff
    * THE DARK KNIGHT – Lora Hirschberg, Richard King, Ed Novick, Gary Rizzo
    * QUANTUM OF SOLACE – Jimmy Boyle, Eddy Joseph, Chris Munro, Mike Prestwood Smith, Mark Taylor
    * SLUMDOG MILLIONARE – Glenn Freemantle, Resul Pookutty, Richard Pryke, Tom Sayers, Ian Tapp
    * WALL-E – Ben Burtt, Tom Myers, Michael Semanick, Matthew Wood

SPECIAL VISUAL EFFECTS

    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Eric Barba, Craig Barron, Nathan McGuinness, Edson Williams
    * THE DARK KNIGHT – Chris Corbould, Nick Davis, Paul Franklin, Tim Webber
    * INDIANA JONES AND THE KINGDOM OF THE CRYSTAL SKULL – Pablo Helman
    * IRON MAN – Shane Patrick Mahan, John Nelson, Ben Snow
    * QUANTUM OF SOLACE – Chris Corbould, Kevin Tod Haug

MAKE UP & HAIR

    * THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON – Jean Black, Colleen Callaghan
    * THE DARK KNIGHT – Peter Robb-King
    * THE DUCHESS – Daniel Phillips, Jan Archibald
    * FROST/NIXON – Edouard Henriques, Kim Santantonio
    * MILK – Steven E. Anderson, Michael White

OUTSTANDING BRITISH FILM

    * HUNGER
    * IN BRUGES
    * MAMMA MIA!
    * MAN ON WIRE
    * SLUMDOG MILLIONAIRE

THE CARL FOREMAN AWARD

for Special Achievement by a British Director, Writer or Producer for their First Feature Film

    * SIMON CHINN (Producer) – Man On Wire
    * JUDY CRAYMER (Producer) – Mamma Mia!
    * GARTH JENNINGS (Writer) – Son of Rambow
    * STEVE McQUEEN (Director/Writer) – Hunger
    * SOLON PAPADOPOULOS, ROY BOULTER (Producers) – Of Time And The City

THE ORANGE RISING STAR AWARD

    * MICHAEL CERA
    * NOEL CLARKE
    * MICHAEL FASSBENDER
    * REBECCA HALL
    * TOBY KEBBELL



Poll

Wie wordt Best Dutch Act bij de EMA's?

poll

Advertentie